سایت شرکت دانش بنیان اکسیژن فعال سحر ، مرجع اُزن در ایران

تصفیه و ضد عفونی هوا با ازن

امروزه آلودگی هوا یکی از نگرانیهای مردم برای سلامتی می باشد. افرادی که در معرض آلودگی هوا هستند در معرض انواع بیماریها و نارسائیهایی که ریشه در تنفس دارند، قرار می گیرند. بو یکی از شاخص های مشهود آلودگی هوا است که از منابع مختلفی مانند  فاضلاب های شهری و صنعتی، زباله ها، حیوانات، دخانیات، گازهای شیمیایی منتشر شونده از کارخانه ها و کارگاههای تولیدی و غیره به وجود می آید.
مضرات بو حتی در غلظتهای پایین نیز در انسان منجر به تنشهای روانی خواهد شد. بوهای ناخوشایند باعث کم اشتهایی، مصرف کمتر آب, اختلال در تنفس، تهوع و استفراغ و آشفتگی ذهنی می شوند، لذا با توجه به مشکلات ذکر شده، اهمیت کنترل و بوزدایی از محیط مشخص می شود.
بو نشان دهنده وجود آلودگی میکروبی در محیط است. باکتریها، هاگ ها و قارچها و اسپورهای منتشر شونده از طریق هوا و باکتریهای منتشر شونده توسط هسته قطره Droplet nuclei اغلب همراه با مولکولهای بوزا به اطراف پراکنده می شوند.
 
بو نخستین مشکل در هنگام ایجاد تاسیسات تصفیه فاضلاب با سیستم لجن فعال است و در خلال چند سال گذشته، کنترل بو یکی از مشکلات اصلی در طراحی و بهره برداری تاسیسات جمع آوری، تصفیه و دفع فاضلاب با سیستم لجن فعال بوده  است.
بوی فاضلاب شهری معمولاً از گازهای حاصل از تجزیه مواد آلی یا از مواد افزوده شده به فاضلاب ناشی می شود. فاضلاب تازه بوی مشخص و تاحدی ناخوشایند دارد اما بوی آن از بوی فاضلابی که تجزیه بی هوازی (بدون اکسیژن) شده، کمتر آزاردهنده است. فاضلاب های صنعتی حاوی ترکیبات بودار و یا ترکیبات دیگری هستند که در طی فرآیند تصفیه فاضلاب تولید بو می کنند.
مشخصترین بوی فاضلاب مانده یا عفونی بوی هیدروژن سولفید است که به وسیله میکروارگانیسم های غیر هوازی که سولفات را به سولفید تبدیل می کنند، به وجود می آید.
امروزه آلودگی هوا یکی از نگرانیهای مردم برای سلامتی است. خطر آلودگی هوا برای سلامتی و ابتلای بیماری همانند آب است، زیرا انسان برای زندگی نیاز به آب و هوای سالم دارد و افرادی که در معرض آلودگی هوا هستند در معرض انواع بیماریها و نارسائیهایی که ریشه در تنفس دارند، قرار می گیرند. بو یکی از شاخص های مشهود آلودگی هوا است که ممکن است از منابع مختلفی به وجود آید، از جمله: فاضلاب های شهری و صنعتی، زباله ها، حیوانات، دخانیات، گازهای شیمیایی منتشر شونده از کارخانه ها و کارگاههای تولیدی و… .
مضرات بو در غلظتهای پایین برای انسان در درجه اول مربوط به تنشهای روانی می شود که در او ایجاد می کند و نه آسیبی که به اومی رساند. بوهای ناخوشایند باعث کم اشتهایی، مصرف کمتر آب، اختلال در تنفس، تهوع و استفراغ و آشفتگی ذهنی می شوند، لذا با توجه به مشکلات ذکر شده، اهمیت کنترل و بوزدایی محیط بسیار مشهود می باشد.
از آنجا که بوها اکثرا ترکیبات حلقوی هستند، این سیستم می تواند با اکسید کردن بو را به مواردی چون اکسیژن و آب و … تبدیل کند و از عبارت آنتی باکتریال به عنوان شاخص اصلی استفاده می شود. از جمله مراکز نصب این سیستم می توان به دانشگاه ها، ادارات، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن، آزمایشگاه ها و مراکز پزشک قانونی و …. اشاره کرد. ازن ضد عفونی کننده و پاک کننده هوا است و با ایجاد رایحه ای طبیعی در محیط، فضایی مطبوع و عاری از آلودگی های شیمیایی و میکروبی برای شما می آفریند.
 

مزایای استفاده از ازن در تصفیه فاضلاب

استفاده از ازن به دلیل مزیت های بسیاری که نسبت به سایر روش های گندزدایی همچون کلر زنی دارد به سرعت در حال افزایش است. تعدادی از مزیت های استفاده از این روش عبارتند از:

  • کاهش چشمگیرهزینه جاری
  • عدم نیاز به ماده مصرفی شیمیایی و باقیمانده شیمیایی
  • قدرت گندزدایی بسیار بالا و اکسیدکنندگی قوی ( قوی ترین اکسید کننده تجاری موجود درجهان)
  • اثرگذاری قویتر و سریعتر در از بین بردن ویروس ها و باکتری ها
  • سرعت عمل 3000 بار سریعتر از کلر
  • تولید در محل، حذف هرینه های بالای بارگیری، تخلیه، نیاز به فضای کم، و…
  • عدم نیاز به روش های حذف دیگر در فرایند تصفیه و حذف میکروارگانیسم های آلاینده
تیم تخصصی اکسیژن فعال سحر
www.o3aos.com
در حال به روز رسانی هستیم